ME40A0903F01
Mfr.Part #
ME40A0903F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
4A
Series :
ME40 (40W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Published :
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Approval Agency :
CB, CE, DEMKO, UL
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Power (Watts) :
36W
Voltage - Output :
9V
Region Utilized :
International
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm