ME40A1203C01
Mfr.Part #
ME40A1203C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 41W
Product Category :
Mounting Style :
Wall Mount
Length :
3.8 in
Series :
ME40 - Level VI
RoHS :
Details
Width :
2.2 in
SL Power
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Connector Type :
Barrel Connector
Output Power :
40 W
Brand :
Condor / SL Power
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 70 C
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Height :
1.3 in