ME40A1202Q01
Mfr.Part #
ME40A1202Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W
Power (Watts) :
41W
Weight :
0.551lb 249.93g
Lead Free :
Lead Free
Current - Output (Max) :
3.4A
Series :
ME40 (40W)
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
100mW Max
Form :
Desktop (Class II)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Applications :
Medical
Cord Length :
4.7' 1.45m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
Voltage - Output :
12V