ME40A1202N01
Mfr.Part #
ME40A1202N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Region Utilized :
International
Weight :
0.551lb 249.93g
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
12V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ME40 (40W)
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
41W
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
100mW Max
Cord Length :
4.7' 1.45m
Approval Agency :
CB, CE, DEMKO, UL
Input Connector :
IEC 320-C8
Current - Output (Max) :
3.4A