ME40A2402Q01
Mfr.Part #
ME40A2402Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
1 (Unlimited)
Weight :
0.551lb 249.93g
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
24V
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
41W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Desktop (Class II)
Series :
ME40 (40W)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
1.7A
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Published :
Operating Temperature :
-20°C~50°C