ME40A2402N01
Mfr.Part #
ME40A2402N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Current - Output (Max) :
1.7A
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
41W
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
ME40 (40W)