ME40A1802N01
Mfr.Part #
ME40A1802N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 40W
Power (Watts) :
40W
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Published :
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
100mW Max
Current - Output (Max) :
2.22A
Cord Length :
4.7' 1.45m
Efficiency :
Level VI
Series :
ME40 (40W)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
18V