F920J226MPA
Mfr.Part #
F920J226MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805
13 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Number of Terminations :
2
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reference Standard :
AEC-Q200
Manufacturer Size Code :
P
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Width :
1.25mm
Capacitance :
22µF
Length :
2mm