F920G106MPA
Mfr.Part #
F920G106MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 4V 0805
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Type :
Molded
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
4V
Manufacturer Size Code :
P
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Reference Standard :
AEC-Q200
Series :
F92
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.25mm