F920G225MPA
Mfr.Part #
F920G225MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 4V 0805
Stock
124
In Stock :
124
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Published :
2013
Manufacturer Size Code :
P
Tan Delta :
0.08
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Leakage Current :
0.0005mA
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Capacitance :
2.2μF
Voltage - Rated :
4V