F920G107MBA
Mfr.Part #
F920G107MBA
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 4V 1411
Tantalum Capacitors
Reference Standard :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Voltage - Rated :
4V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.8mm
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Molded
JESD-609 Code :
e3
Published :
Polarity :
POLARIZED
Manufacturer Size Code :
B
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Size / Dimension :
0.134Lx0.110W 3.40mmx2.80mm
Capacitance :
100μF
Length :
3.4mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm