F920E336MBA
Mfr.Part #
F920E336MBA
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 2.5V 1411
Manufacturer Size Code :
B
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Voltage - Rated :
2.5V
Tolerance :
±20%
Published :
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.134Lx0.110W 3.40mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
F92
Datasheets
F920E336MBA
KYOCERA AVX F920E336MBA
33μF ±20% Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)