F920E226MAA
Mfr.Part #
F920E226MAA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 2.5V 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
2.5V
Tolerance :
±20%
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2.5V
HTS Code :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
F92
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm