F920G156MPA
Mfr.Part #
F920G156MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 15UF 20% 4V 0805
Manufacturer Size Code :
P
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4V
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Width :
1.25mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ECCN Code :
EAR99
Length :
2mm