F920J226MAA
Mfr.Part #
F920J226MAA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
Tolerance :
±20%
Series :
F92
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Published :
Capacitance :
22µF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
6.3V
Type :
Molded
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm