F920G686MBA
Mfr.Part #
F920G686MBA
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 68UF 20% 4V 1411
2
Polarity :
POLARIZED
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Width :
2.8mm
Manufacturer Size Code :
B
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Voltage - Rated :
4V
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Length :
3.4mm
Capacitance :
68µF
Size / Dimension :
0.134Lx0.110W 3.40mmx2.80mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
13 Weeks
Reference Standard :
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm