F920G476MBA
Mfr.Part #
F920G476MBA
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 47UF 20% 4V 1411
Width :
2.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Reference Standard :
AEC-Q200
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.134Lx0.110W 3.40mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Voltage - Rated :
4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.4mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
B
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C