F920G336MAA
Mfr.Part #
F920G336MAA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 4V 1206
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
4V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
33μF
Manufacturer Size Code :
A
Width :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm