F920G226MPA
Mfr.Part #
F920G226MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 4V 0805
Stock
5
In Stock :
5
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Ripple Current :
31mA
F92
Reference Standard :
AEC-Q200
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Manufacturer Size Code :
P
Length :
2mm
Capacitance :
22µF
Type :
Molded
Leakage Current :
0.0009mA
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
4V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Tan Delta :
0.2
Additional Feature :
ESR IS MEASURED AT 100 KHZ