EP5WS68RJ
Mfr.Part #
EP5WS68RJ
Description
RES 68 OHM 5% 5W AXIAL
Stock
37
In Stock :
37
Power Rating :
5W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Lead Length :
28mm
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Diameter :
6.5mm
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.335Diax0.984L 8.50mmx25.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
2007
Resistance :
68Ohm
Datasheets
EP5WS68RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP5WS68RJ
68Ohm, Wirewound,