EP5WS33RJ
Mfr.Part #
EP5WS33RJ
Description
RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Lead Length :
28mm
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
33Ohm
Power Rating :
5W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.335Diax0.984L 8.50mmx25.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
5W
Diameter :
6.5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
EP5WS33RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP5WS33RJ
33Ohm, Wirewound,