EP3WS22RJ
Mfr.Part #
EP3WS22RJ
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
500V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead/Base Style :
Axial
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
5.5mm
Resistance :
22Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
EP, Neohm
Pbfree Code :
yes
Lead Length :
28mm
Number of Resistors :
1
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
REACH SVHC :
No SVHC
Composition :
Wirewound
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Power Rating :
3W
Lead Diameter :
700 µm
Datasheets
EP3WS22RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP3WS22RJ
22Ohm, Wirewound,