EP3W680RJ
Mfr.Part #
EP3W680RJ
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Description
RES 680 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
680Ohm
Tolerance :
±5%
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Series :
EP, Neohm
Datasheets
EP3W680RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP3W680RJ
680Ohm, 3W, Wirewound,