CFM14JT9R10
Mfr.Part #
CFM14JT9R10
Description
RES 9.1 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
9.1Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14JT9R10
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT9R10
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,