CFM14JT620K
Mfr.Part #
CFM14JT620K
Description
RES 620K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.302mm
Resistance :
620kOhms
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14JT620K
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT620K
Axial, Through Hole 620kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,