CFM14JT47K0
Mfr.Part #
CFM14JT47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tin
Military Standard :
Not
Flame Retardant Coating, Safety
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.7mm
ECCN Code :
EAR99
Published :
2009
Construction :
Tubular
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Resistance :
47kOhm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Datasheets
CFM14JT47K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT47K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,