CFM14JT430K
Mfr.Part #
CFM14JT430K
Description
RES 430K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
250mW
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
Series :
CFM
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Axial, Through Hole
Diameter :
1.7mm