CFM14JT1K50
Mfr.Part #
CFM14JT1K50
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.5kOhm
Lead Free
Military Standard :
Not
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM14JT1K50
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT1K50
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.5kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,