CFM14JT16M0
Mfr.Part #
CFM14JT16M0
Description
RES 16M OHM 5% 1/4W AXIAL
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
16MOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Tin
Length :
3.302mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Published :
Diameter :
1.7mm
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14JT16M0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT16M0
Axial, Through Hole 16MOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,