CFM14JT110K
Mfr.Part #
CFM14JT110K
Description
RES 110K OHM 5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Resistance :
110kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Diameter :
1.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14JT110K
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT110K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,