CFM14JT10K0
Mfr.Part #
CFM14JT10K0
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
10kOhm
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14JT10K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT10K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,