CFM14JT100K
Mfr.Part #
CFM14JT100K
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Military Standard :
Not
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Published :
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
100kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14JT100K
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT100K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,