CFM14JA680R
Mfr.Part #
CFM14JA680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
680Ohm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM14JA680R
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA680R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,