CFM14JA4K70
Mfr.Part #
CFM14JA4K70
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock
60
In Stock :
60
Diameter :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
CFM
Published :
2010
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Resistance :
4.7kOhm
Datasheets
CFM14JA4K70
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA4K70
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,