CFM14JA470R
Mfr.Part #
CFM14JA470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
2
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.302mm
Resistance :
470Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Diameter :
1.7mm
Datasheets
CFM14JA470R
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA470R
Axial, Through Hole 470Ohms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,