CFM14JA3K90
Mfr.Part #
CFM14JA3K90
Description
RES 3.9K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
3.9kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM14JA3K90
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA3K90
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,