CFM14JA33K0
Mfr.Part #
CFM14JA33K0
Description
RES 33K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.7mm
ECCN Code :
EAR99
Published :
Resistance :
33kOhm