CFM14JA30K0
Mfr.Part #
CFM14JA30K0
Description
RES 30K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
30kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.7mm
Datasheets
CFM14JA30K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA30K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 30kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,