CFM14JA2M20
Mfr.Part #
CFM14JA2M20
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.7mm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.2MOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CFM14JA2M20
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA2M20
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,