CFM14JA2K70
Mfr.Part #
CFM14JA2K70
Description
RES 2.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Diameter :
1.7mm
Pbfree Code :
yes
Published :
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
2.7kohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM14JA2K70
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA2K70
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,