CFM14JA1K50
Mfr.Part #
CFM14JA1K50
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.5kOhm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
1.7mm
Datasheets
CFM14JA1K50
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA1K50
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.5kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,