CFM14JA16K0
Mfr.Part #
CFM14JA16K0
Description
RES 16K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Diameter :
1.7mm
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
16kOhms
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
3.302mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
2
Supplier Device Package :
Datasheets
CFM14JA16K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA16K0
Axial, Through Hole 16kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,