CFM14JA15R0
Mfr.Part #
CFM14JA15R0
Description
RES 15 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Resistance :
15Ohm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFM14JA15R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA15R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 15Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,