CFM14JA150K
Mfr.Part #
CFM14JA150K
Description
RES 150K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
150kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
1.7mm
Packing Method :
Ammo Pack
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Datasheets
CFM14JA150K
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA150K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,