CFM14JA12R0
Mfr.Part #
CFM14JA12R0
Description
RES 12 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
12Ohm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
1.7mm
Tubular
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM14JA12R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA12R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,