CFM14JA12K0
Mfr.Part #
CFM14JA12K0
Description
RES 12K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
12kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Diameter :
1.7mm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
20 Weeks
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14JA12K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA12K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,