CFM14GT300R
Mfr.Part #
CFM14GT300R
Description
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Resistance :
300Ohm
Tolerance :
±2%
Datasheets
CFM14GT300R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 300Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,