CFM14GT2K40
Mfr.Part #
CFM14GT2K40
Description
RES 2.4K OHM 2% 1/4W AXIAL
CFM
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±2%
0/ -400ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Diameter :
1.7mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Lead Free
Length :
3.3mm
Supplier Device Package :
Resistance :
2.4kOhms
Datasheets
CFM14GT2K40
Axial, Through Hole 2.4kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,