CFM14GT1K50
Mfr.Part #
CFM14GT1K50
Description
RES 1.5K OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.7mm
Resistance :
1.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
CFM14GT1K50
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.5kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,