CFM14GT16K0
Mfr.Part #
CFM14GT16K0
Description
RES 16K OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.7mm
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Datasheets
CFM14GT16K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 16kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,